elmex® gelée - lék na počínající zubní kaz

Doporučená cena: 199 koupit

Kliknutím na tlačítko ,,Koupit'' budete přesměrováni na stránky produktu v internetovém obchodě lékárna.cz a tlačítkem „prodejní místa“ můžete vyhledat kamennou lékárnu ve vašem okolí. prodejní místa
  • Účinná léčba počínajícího zubního kazu
  • Prevence zubního kazu
  • Ošetření citlivých zubních krčků
  • Pro dospělé a děti od 6 let


Léčivý přípravek s vysokým obsahem fluoridu určený k lokální fluoridaci chrupu pro prevenci zubního kazu, k léčbě počínajícího zubního kazu (remineralizaci) a ošetření citlivých zubů. Zubní gel elmex gelée fluoriduje, remineralizuje odvápněnou zubní sklovinu a má trvalý posilující účinek.

Dávkování a způsob použití přípravku elmex gelée:

Aplikace prováděná pacienty: Dospělí: K prevenci zubního kazu se jedenkrát týdně na zubní kartáček nanese přibližně 0,5 g gelu (2 cm, což odpovídá obsahu cca 6,25 mg fluoridu) a roztírá se po povrchu zubů po dobu 2 minut. Doporučuje se nadbytek gelu vyplivnout, ale ústa se nevyplachují.

Děti ve věku 6 let a výše: K prevenci zubního kazu se jedenkrát týdně na zubní kartáček nanese přibližně 0,5 g gelu (2 cm, což odpovídá obsahu cca 6,25 mg fluoridu) a roztírá se po povrchu zubů po dobu 2 minut. Děti by přípravek neměly polykat. Po 2 minutách působení se doporučuje lehce vypláchnout ústa. Šesti až osmileté děti by měly přípravek používat pod dohledem rodičů.

U rizikových pacientů (např. u pacientů s ortodontickými aparáty nebo snímatelnými náhradami a u nemocných se zhoubnými nádory, kteří právě prodělávají léčbu zářením) jsou indikovány dvě až tři aplikace 0,5 g (2 cm) gelu během týdne.

Pro aplikaci na citlivé zuby se používá 1 kapka nebo nejvýše 0,5 g (2 cm) elmexu gelée 2-3x týdně v závislosti na počtu postižených ploch. Přípravek se nanáší na zuby jemným kartáčkem a roztírá se velmi jemně.

Preventivní dentální péče ve školách: elmex gelée je přípravek vhodný k preventivní dentální péči ve školách. Frekvence aplikace gelu je závislá na organizačních možnostech, měla by být prováděna dvakrát až čtyřikrát měsíčně. Dávkování a způsob aplikace byly popsány výše.

Aplikace prováděná stomatologem: Dospělí a děti od 8 let Tento způsob dentální péče se doporučuje provádět přibližně dvakrát ročně pomocí individuální lžičky. Doporučené množství gelu je 6-8 g (24-32 cm), což představuje 75-100 mg fluoridu. Doba působení by měla být omezena na 5 minut. Po aplikaci se doporučuje vypláchnout ústa. U pacientů se sklonem ke kazivosti chrupu by přípravek měl být používán častěji.

Interakce: Doporučuje se nejíst a nepít po dobu 30 minut po aplikaci přípravku, aby jeho účinnost nebyla nepříznivě ovlivněna. Rovněž kalcium, magnézium (např. mléko) a hliník (antacida) mohou účinnost fluoridu snížit.

Cílová skupina: pro dospělé a děti od věku 6 let. Přípravek se neužívá v případech nekontrolovatelného polykacího reflexu. Zvláštní upozornění: Přípravek nemá být používán při fluoróze kostí nebo zubní skloviny

Hlavní výhody produktu: intenzivní prevence vzniku zubního kazu díky vysoké koncentraci aminfluoridů. Léčivý přípravek elmex gelée (25 g) je léčivý prostředek určený k použití v dutině ústní. Je dostupný bez lékařského předpisu v lékárnách a není hrazen z prostředků veřejného zdravotního pojištění.

Obsah fluoridu: 12 500 ppm (1.25%) 1 g zubního gelu obsahuje léčivé látky Aminfluorida mixta 33,190 mg (= Olaflurum 30,32 mg, Dectaflurum 2,87 mg), Natrii fluoridum 22,10 mg.

Účinnost aminfluoridů obsažených v přípravku elmex gelée si můžete sami ověřit pomocí vajíčkového testu elmex.

Před použitím se seznamte s příbalovou informací, kterou si můžete přečíst zde. Můžete také požádat o profesionální konzultaci svého zubního lékaře. Souhrn údajů o přípravku pro odbornou veřejnost naleznete zde. Držitel rozhodnutí o registraci: GABA GmbH, Lörrach, Německo. Registrační číslo: 95/006/82-S/C .

Přípravek je dostupný bez lékařského předpisu a není hrazen zdravotní pojišťovnou. Elmex gelée je lék k použití v dutině ústní. Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Obsahuje léčivé látky aminfluorida mixta a fluorid sodný.

K dostání v lékárnách. Není-li skladem v lékárnách, žádejte objednání do druhého dne.

Bezplatná telefonická poradna: 800 500 500 nebo nám zašlete svůj dotaz do naší zdravotní poradny.

Zobrazit stránku produktu na facebook.com.